İhs Telekom Domain Whois Koruması Ücretsiz mi?

Whois Bilgileri Gizleme

Merhaba değerli blog takipçilerimiz. Bu kısa yazımızda çok araştırılan ve zaman zaman bizlere de sorulan bir konuda rehberlik etmek istiyoruz. Bildiğiniz üzere domain (alanadı) kayıt şirketleri sayısı hem dünya çapında hem de ülkemizde oldukça fazla. Bunların bazıları direkt Registar (Kayıta yetkili) kuruluşlar, bazıları da API sistemi ile aracı kuruluşlar olmaktadır. Bu konunun en yetkili birimi ise uluslararası bir kuruluş olan ICANN adı verilen organizasyondur. Merkezi ABD’de bulunan ICANN, IP adresleri için merkezi veri havuzunu organize eder, korur ve IP adreslerinin tedarikini koordine etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda alan adı sistemini ve sunucularını da yönetir.

Bir Domain Tescil Firmasının Registar (Kayıta Yetkili) Olup Olmadığını Nereden Öğrenebilirim?

Bu soru öncelikle güvenebileceğiniz bir limanı da seçmek anlamına gelmektedir. Maalesef geçmiş yıllarda bazı ufak firmaların bu konuda yıkıcı etkileri de yaşanmıştır. Dolayısı ile gerekirse 50-100 fazla olsun ama güvenilir olsun mottosuyla alan adları güvene alınmak istenildi. Domain kaydı için seçilecek firmanın (Bu sadece tavsiyemiz) yetkili bir kayıt kuruluşu olup olmadığına ve sektörde ne kadar eski olduğuna, tecrübesine, desteğine bakılmalıdır. Bir domain kayıt şirketinin yetkili registar olup olmadığına ŞU LİNKTEN bakabilirsiniz.

İhs Telekom Registar Yetkili Bir Alanadı Kayıt Şirketidir

Yazımızın konusu olan ihs.com.tr ‘de listeden görüleceği üzere yetkili bir alan adı kayıt (registar) firması olup güvenle alan adı tescil ettirebileceğiniz bir kuruluştur. Kendileri ile ilk yıllarımızda bir süre çalıştık, hizmetler satın aldık ve panellerinin biraz eskiliği ( 🙂 ) dışında çok memnun kaldık. Tabii sonradan kendi sunucularımız ve sistemlerimizi geliştirerek oradan taşınmak durumunda kaldık. Özetle, sektörde tecrübeli, eski, ciddi bir firma olarak alan adlarınızı güvenle kaydedebileceğiniz bi firmadır kendileri.

İlginizi Çekebilir >>   Wordpress Tema'da "Read More" Yazısını Değiştirmek

İhs’de Whois Koruması Ücretsiz mi?

Bugün, şuan bu yazının kaleme alındığı an bir kampanyalarından yeni bir alan adı tescil ettik ve wois korumalarının ücretsiz olduğunu gördük. Tabi ki ticari politikalarının detayını pek bilemeyiz, ne zamana kadar ücretsiz olur, ne zaman ücretli olarak bu hizmeti sağlarlar net birşey diyemeyiz. Ama şuan gördüğümüz whois korumasının ihs telekom’da ücretsiz olduğudur (24.08.2022)

*Bir konuyu da hatırlatmakta fayda görüyoruz, kendileri ile herhangi bir reklam, sponsorluk, satış- iş ortaklığı vb. anlaşmamız yoktur. Biz sadece kendi tavsiyemiz ve geçmiş memnuniyetimiz amacıyla bu yazıyı kaleme almak istedik.

Bu konuda nihai tavsiyemiz şu olabilir, satın alma işlemi yapmadan önce satış öncesi destek ekibi ile iletişime geçip en son uygulanan whois koruması fiyat politikasını sorarak öğrenmenizdir. Alacağınız cevap o an en doğru cevap olacaktır.

 

 

ihs telekom’un whois korumasının nereden yapıldığını anlatan kendi videosu:

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maalesef Spam Kontrolü