Metunic Domain – Url Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Metunic Domain Yönlendirmesi

Odtü tarafından halen güvenle hizmet sunan ve gerçekten müthiş bir domain yönetim paneline sahip olan gururumuz metunic.com.tr üzerinden aldığımız *domainlerimizi (*Alanadı) bazen farklı url adreslerine yönlendirmek isteyebiliriz. Metunic domain yönetim paneli bizlere bu fırsatı sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir >>   İşleri Şu Şekilde Ele Alıyoruz

Öncelikle domain yönetim panelimize app.metunic.com.tr/client adresinden giriş yapalım. Karşımıza çıkan ekranda mavi kartta rakamla sayısı bize iletilen Alan Adı kısmına tıklayalım.

metunic domain paneli

 

Çıkan ekranda mevcut domainlerimizi görmüş olacağız.

Eğer sizde bu alanda Url Yönlendirme bölümleri çıkmıyorsa öncelikle yapmanız gereken bir adım daha olacak. Yukarıdaki fotoğrafta çark simgeli olan DNS alanına tıklayarak aşağıdaki gibi bir düzenleme paneline varacaksınız.

Kırmızı ile işaretlediğimiz Eklentiler alanına tıklayarak Dns Yönetim Hizmetini ilgili alandınıza eklemelisiniz. (Ücretsiz yazıyor ise ücretsizdir, aksi halde ücretli olarak sunulabilir. Bu konuya dikkat ediniz ve Metunic’e danışınız. Genellikle ücretsiz olarak sunulabiliyor- Bu konuda sorumluluk reddimiz vardır)

Daha sonra yaklaşık 5 dakika kadar bekliyorsunuz ve söz konusu Dns Detaylı Yönetim hizmeti ilgili domain hesabınıza ekleniyor. Bu esnada sizlere de e-posta ile “Hizmetiniz Aktifleştirildi” şeklinde bildirim de geliyor. Aşağıdaki gibi bir panelle devam ediyorsunuz:

 

metunic domain yönlendirme

Panel size herşeyi gösteriyor. Bu aşamadan sonra gerekli yönlendirmenizi yapıyor ve KAYDET diyorsunuz. Eğer domaini komple yönlendirmek istiyorsanız (Örneğin; xyz.com  -> abc.com’a direkt yönlenecek şekilde) Alt Alan Adı kısmına hiç birşey yazmıyor ve boş bırakıyorsunuz.

Dns işlemlerinin oturması için bir süre beklemeniz gerekir. Bu süre değişken olup 10 dakika ile 24 saat arasında değişebilmektedir. Daha sonra kontrolünüzü sağlıyor ve sonucu denetliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir >>   Wordpress Yorum Alanından URL Alanını Silmek

Yönlendirmeyi iptal edip kaldırmak istediğinizde ise aşağıda gösterdiğimiz şekilde mevcut yönlendirmeyi Düzenle/Sil kısmından kaldırabiliyorsunuz. Tabi ki yine işlemin yansıması için bir süre beklemek gerekebilir.

Konuyla ilgili olarak takıldığınız bir husus olursa aşağıdaki yorum alanından bizlere ulaşabilirsiniz.

İyi ve güzel günler sizlerle olsun…

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maalesef Spam Kontrolü