yorumlarda url kaldırmak

WordPress Yorum Alanından URL Alanını Silmek

Yorumlarda URL Adresini Nasıl Kaldırabilirim?

Web sitenizde yayınladığınız yazılarınızın, makalelerinizin altına maalesef her zaman iyi niyetli kişiler yorum yapmayabiliyor. Aslından bunlar gerçek bir insan bile olmaya da biliyor.

Spam adı verilen sahte yorumlar kötü amaçlı birer backlink kaynağı olarak sizin sitenizi seçmiş olabilirler. Her ne kadar yorumları onaya bağlamışsanız da sürekli her girdiğinizde alakasız ve ciddiyetsiz 20-30 yorum görmek can sıkıcı olabilir. Dolayısı ile ziyaretçilerinizden yorum almak güzel olsa da wordpress yorumlarda url alanını kaldırmak, iptal etmek gibi bazı tedbirleri de almanız gerekebilir.

 

 

Tema Dosyalarına Müdahale Etmelisiniz

Öncelikle functions.php dosyasının bir yedeğini almanızı öneririz. Zira bu dosya temanızın stabil çalışması için bazı önemli kodlar içermektedir. Sonrasında aşağıdaki kodu functions.php dosyasının en sonuna ekleyerek dosyayı kaydedin ve sayfanızı yenileyin. Bu kadar… Artık yorum bölümünde URL adresi yer almayacaktır.

 

add_filter(‘comment_form_default_fields’, ‘website_remove’);
function website_remove($fields)
{
if(isset($fields[‘url’]))
unset($fields[‘url’]);
return $fields;
}

Kontrolsüz Backlinkler İçin Tedbir Almış Oldunuz

Bu şekilde işlem yaptığınızda ziyaretçinin girebileceği url adresi alanının kalktığını göreceksiniz. Eğer bir hata ile karşılaşırsanız yedek aldığınız functions.php dosyanızı yeniden yükleyiniz. Tabi bu işlemleri yaptıktan sonra mutlaka cache’yi (Önbelleği / çerezleri) temizleyip deneyiniz.

Ayrıca comment.php’yi de kontrol etmeniz gerekebilir. Eğer temanızın kodlamasında url alanı için required (Gerekli) olarak işaretlendiyse yorumlarda ziyaretçilere hata da verebilir. Bundan ötürü her şeyi yaptıktan sonra bir deneme yorumu da sizin yapmanızı öneririz.

*Eğer çok fazla spam yorum alıyorsanız da bir captcha eklentisi kurarak spam yorumlarla mücadele etmenizi tavsiye ederiz.

 

Hazır konu yorumlardan açılmışken, sizlerin de konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıya bekleriz ????

 

İlginizi Çekebilir >>   Error #1046- No Database Selected Hatası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maalesef Spam Kontrolü