Siteye www Yazınca Da Girebilirsiniz

Web Siteme www İle Giremiyorum, www ile Açılmıyor!

İşte bu şikayeti birebir yaşayıp şuan burayı okuyorsanız bir zamanlar bizimde takıldığımız ama kolayca çözümünü bulduğumuz noktayı yakalamak üzeresiniz demektir.

Sitemin başına www yazmadan sitem açılmıyor

Siteye www yazarak neden girilmez? Hemen belirtelim, adres çubuğuna www.siteadiniz.com şeklinde giremiyor (Dns hatası alıyorsanız tarayıcıdan), sadece siteadiniz.com olarak girebiliyorsanız bunun birkaç tane sebebi olabilir. Mesela .htaccess dosyanızda bir yönlendirme kodu hatası olabilir, dns ayarlarınızda bir sorun olabilir ya da en önemlisi CNAME kaydı eklenmemiş olabilir. (Yada vardı da silinmiş olabilir)

Bu sorunun çözümü, web sitenizi yönettiğiniz panel üzerinden dns kayıtlarınız içerisinde CNAME kayıtlarından WWW ile müsaitlik tanınmış mı buna bakmalısınız. Eğer yoksa da mutlaka bir CNAME kaydı eklemelisiniz. Eğer Dns ayarlarınızda hiçbir eksiklik veya problem gözükmüyor ise o zaman .htaccess dosyanıza www yönlendirme kodu yazıp güncellemelisiniz.

Örnek;

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.websiteniz.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://websiteniz.com/$1 [L,R=301,NC]

 

Diğer seçenek ise yönetim paneliniz üzerinden yeni bir Cname kaydı eklemek. Biz örnek olarak görselde Plesk Panel üzerinden gösterdik ama Cpanel olsun, CWP olsun, Direct Admin olsun mantık hep aynıdır.

Ayrıca sizlere bonus bir bilgi de vermek isteriz, yaptığınız bu dns değişikliği hemen gerçekleşmeyip bir süre sonra kendini gösterebilir. Belki 10 dakika belki 2 saat. Onun içindir ki farklı bir tarayıcıdan mümkünse bir VPN kullanarak sitenizi deneyin deriz. Yoksa “Olmadı galiba” diyerek ayarlarınızı korumamış olacak, belki de farklı metotlar denemeyi düşünecek, zaman kaybedeceksiniz.  Yani, bir süre sabırla beklemelisiniz.

Umarız bu hatanın çözümünü halletmiş olursunuz, sağlıcakla kalınız…

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir >>   Adsense Kodu Nereye Eklenir?

5 yorum

 1. Ayşegül

  Çok teşekkürler işe yaradı 😍

 2. Etherium99

  Üstad aynı işlemleri yapıyordum varya olmuyordu. Ama sizdeki şu bonus bilgi beni kurtardı sağolun. Değişiklikler için dns sunucularını birazcık beklemekte fayda var, 20 dk sonra denedim oldu. Allah razı olsun

 3. Cihangir Yener

  Dostum harikasınız yaa, sağolun valla oldu

 4. Caner

  Teşekkürler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maalesef Spam Kontrolü