WordPress Takip Ettiğiniz Bağlantının Süresi Doldu Hatası

WordPress Alt Yapısında Zaman Zaman Karşılaşılaşılan Bir Sorun:

WordPress Takip Ettiğiniz Bağlantının Süresi Doldu Hatası

Bu Hata Neden Olabilmektedir?

Özellikle WordPress tema kurulumlarında karşılaşılan bu hata upload defalt değerlerinin düşük olması sebebiyle karşımıza çıkabilmektedir. Yani, izin verilen max upload parametrelerini aşan boyutta bir tema/dosya vb. ile karşılaştığında sistem false dönerek sizi bu hataya atabilmektedir.

 

WordPress Takip Ettiğiniz Bağlantının Süresi Doldu Hatasının Çözümü-2023

Bu hatanın çözümü oldukça basittir. Öncelikle ilk yapmanız gereken, eğer localhostta çalışıyorsanız (wamp server, xamp server vb.) php.ini ayarlarına girip aşağıdaki alanları aratıp bularak yanında yazdğı gibi dğeiştirmeniz. Ancak dikkatli olmalısınız ki php.ini önemli bir dosyadır ve kolayca geri döndüremeyebilirsiniz, başınızı ağrıtabilirsiniz. Dolayısı ile yapacağınız işlemleri çok dikkatli şekilde yapmalısınız.

Düzeltilecek değerler:

upload_max_filesize = 100M
post_max_size = 100M
max_execution_time = 300

 

Değerleri bu şekilde yaparak kaydedin. Daha sonrasında wamp/xamp sunucuyu komple yeniden başlatın. (Sistemleri restart edin) Tekrar denediğinizde sorunun düzeldiğini göreceksiniz.

 

Bu sorunun başka yöntemleri de var olduğu iletiliyor, .htaccess dosyasına kod eklemeyi tavsiye edenler, wordpress temanızın functions.php dosyasına kod eklemeyi ve php sürüm değiştirmeyi tavsiye edenler olsa da bizler bu çözümlerin pek fayda sağlamadığını iletmeliyiz. Ayrıca diğer dosya yapılarını bozmaya hiç gerek yok düşüncesindeyiz.

Umarız yazımız sizlere faydalı olur.

 

 

İlginizi Çekebilir >>   Woocommerce farklı bir adrese gönderilsin mi? Seçeneği kaldırma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maalesef Spam Kontrolü